Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Historie Opuscard

Karta Opuscard

Karta Opuscard je bezkontaktní čipová karta, která je po celém světě i v České republice využívaná především ve veřejné dopravě, v přístupových systémech i jako elektronický identifikační doklad. Myšlenka karty využívané po celém Libereckém kraji vznikla na základě průniku znalostí z již existující dopravní karty ČSAD vydávané od roku 2000 v Libereckém kraji a Liberecké městské karty vydávané od roku 2006 v Liberci. Karta opuscard na obě tyto karty přímo navazuje. Vydavatelem karty Opuscard byla od září 2008 na základě mandátu Libereckého kraje společnost Liberecká IS,a.s., která již dříve vydala 63 tisíc Libereckých městských karet.  Od října 2013 je vydavatelem Opuscard Liberecký kraj. V lednu 2018 vzniklo moderní Zákaznické sídlo IDOL/OPUSCARD v sídle firmy KORID LK, spol. s r.o. – Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje.

V současné době je možné si nechat vyrobit kartu Opuscard na počkání v Liberci, Jablonci nad Nisou a v České Lípě.

 

DRUHY OPUSCARD

OPC+

Nová karta Opuscard+

Karta(identifikátor) je celá bílá a orientovaná naležato. Je opatřena osobními údaji držitele (Fotografii najdete vlevo) a může sloužit nejenom jako elektronická peněženka, ale také jako IDENTIFIKÁTOR předplatního nepřenosného kupónu IDOL.

 

osobní opuscard

Osobní karta opuscard - do 11.8.2023
Tato karta je opatřena osobními údaji držitele a může sloužit nejenom jako elektronická peněženka a nosič jednotlivé elektronické jízdenky IDOL, ale také jako nosič předplatního nepřenosného kupónu IDOL.

 

anonymní opuscard

Anonymní karta opuscard
Tato karta není opatřena osobními údaji a může sloužit jednak jako elektronická peněženka, nosič jednotlivých elektronických jízdenek a přenosných kupónů. Na anonymní kartu nelze nahrát nepřenosný kupón. Karta je v prodeji na Kontaktním místě Opuscard. (viz. ceník)


osobní opuscard

ISIC/Opuscard - tato karta již není v nabídce, není možné o ni zažádat
Karta ISIC/Opuscard je multifunkční nástroj spojující v sobě výhody mezinárodního studentského průkazu ISIC a karty Opuscard. Protože je karta ISIC/Opuscard zároveň i školním průkazem studenta musí každý student o tuto kartu požádat prostřednictvím své školy.

 

osobní opuscard

Kreditní karta Citi Opuscard - tato karta již není v nabídce, není možné o ni zažádat
Kreditní karta Citi Opuscard spojuje výhody krajské multifunkční karty Opuscard a kreditní karty Citi Life. S jednou kartou tak můžete nyní cestovat veřejnou dopravou v Libereckém kraji a zároveň ji používat jako univerzální platební nástroj k běžným platbám v obchodech doma, po celém světě či na internetu nebo k výběrům hotovosti z bankomatu. Více informací na stránce /nemam-kartu/citi-opuscard

liberecky-kraj-cestou-necestou

Turistický portál, kde najdete tipy na výlet, aktuality z Libereckého kraje, ubytování, kalendář akcí a slevy na kartu Opuscard!

 

Další informace naleznete na www.liberecky-kraj.cz/