Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mám Libereckou městskou kartu

LMK

 

 

 

Karta LMK byla úspěšným předchůdcem současné karty Opuscard. Držitelé LMK, kteří si ji nevyměnili při exspiraci karty, mohou o Opuscard zažádat na kontaktních místech

 


 

Postupná výměna v roce 2011 

Ačkoliv se to nezdá, první Liberecké městské karty, předchůdkyně Opuscard, již fungují pátým rokem. V roce  2006 bylo vydáno téměř 48 tisíc Libereckých městských karet, kterým v roce 2011 skončí pětiletá platnost a jejich držitelé si je budou muset vyměnit za nové karty Opuscard.  První skupinou, jež se setká s výměnou karet, jsou cestující, kteří si budou chtít v prosinci tohoto roku zakoupit roční časový kupón na kartu. Časový kupón lze totiž zakoupit pouze tehdy, pokud období platnosti kupónu nepřekračuje období platnosti karty, takže například karty vydané v roce 2006 nepůjde pro roční kupóny roku 2011 použít a musí dojít k jejich výměně.

Dopravní podnik města Liberce,a.s. ve spolupráci s vydavatelem karet společností Liberecká IS,a.s. se připravují na výměnu karet tak, aby cestující nemuseli absolvovat zbytečné návštěvy na Kontaktních místech. Bude proto oslovovat držitele stávajících Libereckých městských karet, zdali souhlasí s výrobou nové karty Opuscard, zdali jim vyhovuje stávající fotografie případně zdali ženy nezměnily svoje příjmení. To vše s cílem, aby nové karty Opuscard byly připraveny již při zakoupení nového časového kupónu. Celá akce bude probíhat od podzimu tohoto roku a bude pokračovat nejen v roce 2011, ale i v dalších letech, čímž se vymění postupně všechny původní Liberecké městské karty. O výměnu karty lze samozřejmě zažádat i předstihem kdykoli v Klientském centru ve Frýdlantské ulici a v dalších Kontaktních místech. Cena za výměnu karty se řídí standardním ceníkem vydavatele.

Doprava s LMK

Liberecká městská karta (oranžová s obrázkem Ještědu) je akceptována i nadále ve všech službách včetně MHD v Liberci. Abyste mohli od 1. července 2009 využívat všech výhod integrované dopravy Libereckého kraje (IDOL), musíte zvolit tento postup:

  1. Navštívit Klientské centrum ve Frýdlantské ulici v Liberci nebo přepážku na Terminálu MHD v Liberci a vyplnit požadované formuláře - Žádost o aplikaci IDOL, Souhlasy se zpracováním osobních údajů pro vydavatele karty i pro dopravce a  Žádost o elektronickou peněženku pro dopravce.
  2. Zde Vám za poplatek 10 Kč bude na počkání na kartu nahrána dopravní aplikace pro integrovanou dopravu (IDOL) po celém Libereckém kraji.
  3. Na kartu Vám bude nalepen hologram opuscard pro vizuální identifikaci.
  4. Zároveň Vám bude vydána diskrétní obálka s osobním kódem pro budoucí identifikaci na Portálu karty nebo přes hlasový telefon.
  5. Po tomto zásahu bude Liberecká městská karta fungovat naprosto shodně s kartou opuscard.

K 31.12.2009 byl ukončen prodej časových jízdenek MHD v Liberci na nerozšířené LMK (oranžovočerné bez hologramu).